Jak przygotować się na wizytę?
Na pierwszą wizytę, warto zabrać dokumentację medyczną tj. wyniki badań, zdjęcia RTG, USG i ich opisy etc. Mile widziane będzie również skierowanie od lekarza prowadzącego. Na zabiegi można również przynieść własny kocyk, ulubioną zabawkę czy smakołyk, to na pewno umili naszemu pupilowi czas, spędzony na terapii. W przypadku zabiegów w wodzie, preferujemy, aby każdy pacjent miał swój własny ręcznik. Lecznica posiada własne ręczniki, więc w sytuacji gdyby zapomnieli Państwo zabrać własny, udostępnimy nasz.
Jak przygotować się na wizytę?
Na pierwszą wizytę, warto zabrać dokumentację medyczną tj. wyniki badań, zdjęcia RTG, USG i ich opisy etc. Mile widziane będzie również skierowanie od lekarza prowadzącego. Na zabiegi można również przynieść własny kocyk, ulubioną zabawkę czy smakołyk, to na pewno umili naszemu pupilowi czas spędzony na terapii. W przypadku zabiegów w wodzie, preferujemy, aby każdy pacjent miał swój własny ręcznik. Lecznica posiada własne ręczniki, więc w sytuacji gdyby zapomnieli Państwo zabrać własny, udostępnimy nasz.
Jak wyglądają zabiegi?
Wizyty zazwyczaj trwają od około 20 do 60 minut, czasem dłużej (pierwsza wizyta zawsze trwa dłużej, ponieważ wymaga zbadania pacjenta, zapoznania się z dokumentacją medyczną, etc.). Wiele zabiegów wymaga systematycznej powtarzalności, przeważnie jest to 10 – 15 zabiegów, czasem terapia może trwać dłużej. W zależności od potrzeb i od rodzaju terapii, wizyty mogą odbywać się codziennie, co drugi dzień lub rzadziej (jest to zawsze ustalane indywidualnie).
Skuteczność fizjoterapii
Fizjoterapia znacząco zwiększa efekt leczenia. Może stanowić uzupełnienie leczenia zachowawczego i operacyjnego, a w niektórych przypadkach, może stanowić jedyny rodzaj terapii. Fizjoterapia skraca czas rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych i urazach oraz umożliwia osiągnięcie lepszych rezultatów. W niektórych przypadkach, efekt terapii może być niezauważalny dla człowieka (pies niestety nie powie nam że np. kolano boli go trochę mniej). Czasem poprawa stanu zdrowia, może pojawić się z opóźnieniem (nawet 7 do 21 dni po zakończonej terapii), wynika to z tego, że organizm potrzebuję czasu na „wytworzenie odpowiedzi” na pewne bodźce, zadane w czasie fizjoterapii (analogicznie jak w przypadku przyjmowania np.: witamin czy innych suplementów – zazwyczaj efekt nie jest widoczny po zażyciu jednej tabletki). Stosując fizykoterapię należy pamiętać iż jest to terapia wspomagająca i uzupełniająca standardowe postępowanie medyczne i w niektórych poważnych i ciężkich przypadkach nie możemy spodziewać się nagłego „cudownego” wręcz ozdrowienia (co nie oznacza, że fizjoterapia jest tu zbędna – wprost przeciwnie), oczywiście w wielu przypadkach jesteśmy w stanie osiągnąć wręcz spektakularne efekty, lecz należy pamiętać że rehabilitacja to zazwyczaj powolny i żmudny proces wymagający dużej cierpliwość i wytrzymałości.
Kiedy rozpocząć rehabilitację?
Wbrew niektórym opinią, rehabilitację należy rozpocząć najszybciej jak to możliwe, nie należy zwlekać. Często odpowiednią rehabilitację należy wdrożyć jeszcze przed planowanym zabiegiem lub w dniu zabiegu chirurgicznego. Niektóre zabiegi fizykoterapeutyczne można stosować nawet w ostrym stanie zapalnym. Czym szybciej wdroży się zabiegi rehabilitacyjne, tym większa jest szansa, iż przyniosą one oczekiwany skutek. Zbyt długie zwlekanie z wprowadzeniem terapii może doprowadzić do nieodwracalnych zmian lub znacząco utrudnić i przedłużyć fizykoterapię. Twierdzenie, iż rehabilitacja nic nie pomoże lub żeby odłożyć ją na późniejszy termin „jeszcze poczekajmy”, wynika często, niestety z niewiedzy. W przypadku wątpliwości, najlepiej skonsultować się z zoofizjoterapeutą i przedyskutować jego opinię z lekarzem prowadzącym.
Rehabilitacja zaawansowanej dysplazji bioder i innych nieuleczalnych "beznadziejnych" chorób- czy warto?
Rehabilitację przeprowadza się, by odzyskać jak największą sprawność, a w sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie odzyskać pełnej sprawności, również po to, by każdy chory mógł odzyskać ją w jak największym stopniu. Tak więc, każdy pacjent, nawet z najcięższymi i nierokującymi dysfunkcjami, powinien mieć zapewnioną odpowiednią opiekę fizjoterapeutyczną, by zminimalizować dyskomfort i jak najbardziej poprawić jakość życia. Więcej informacji i szczegółów na temat rehabilitacji innych schorzeń, znajdziecie Państwo w dziale „artykuły”.
Z zakresu rehabilitacji oferujemy
Kontakt
Adres
ul. Bohaterów Warszawy 15,
02-495 Warszawa, woj. mazowieckie
NIP: 5222555913
REGON: 016329510
Telefon
Rehabilitacja 607 311 804
Przychodnia "ogólna" 22 867 60 80
Dni otwarcia
Pn-pt: 9-22
So: 10-18